NOTNI ZAPISI
NOTNI ZAPISI

NOTNI ZAPISI

PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga
Zadnje teme
» Trazim note pesme
Danas u 3:51 pm od emir92

» Strana glazba - i klasika i pop i rock i svašta
Uto Okt 14, 2014 9:02 pm od emir92

» Trazim note od Narodnih kola i Instrumentala
Uto Okt 14, 2014 7:58 pm od pkpcbn

» NOTE
Uto Okt 14, 2014 7:37 pm od nikolicoliver73

» Ex Yu pop rock
Pon Okt 13, 2014 10:48 pm od jasminbajrovic

» Narodna Kola
Pon Okt 13, 2014 2:53 pm od pkpcbn

» Note ot Nasi
Pon Okt 13, 2014 9:24 am od Skypi

» Note koje ste trazili
Sub Okt 11, 2014 10:18 am od Skypi

» Evo i mene
Pet Okt 10, 2014 3:36 pm od nikolicoliver73

Navigacija
 Portal
 Indeks
 Lista članova
 FAQ - Često Postavljana Pitanja
 Traži
Forum
Affiliates
free forum

Share | 

pomoc oko midi fajlova

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
zeka95

Broj poruka: 10
Datum upisa: 31.10.2011
Godina: 19

PočaljiNaslov: pomoc oko midi fajlova   Sub Dec 17, 2011 1:42 pm

pozdrav, treba mi pomoc sto pre, situacija je ovakva. Skinuo sam neke midi fajlove sa interneta i nabacio ih na floppy i sad kad kako da te midi fajlove pustim na klavijaturi? Jel mogu samo da ubacim floppy i nekako da ih pustim sa klavijature ili moram jos nesto da uradim? inace imam Yamahu PSR 1100 Hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
pkpcbn

Broj poruka: 105
Datum upisa: 26.07.2011

PočaljiNaslov: odgovor   Sub Dec 17, 2011 4:25 pm

zeka95 ::
pozdrav, treba mi pomoc sto pre, situacija je ovakva. Skinuo sam neke midi fajlove sa interneta i nabacio ih na floppy i sad kad kako da te midi fajlove pustim na klavijaturi? Jel mogu samo da ubacim floppy i nekako da ih pustim sa klavijature ili moram jos nesto da uradim? inace imam Yamahu PSR 1100 Hvala unapred

Vidi u uputstvu za upotrebu na stranici 81. Uputstvo kao PDF ima na: www2.yamaha.co.jp/manual/pdf/emi/english/port/PSR2100E1.pdf

Nazad na vrh Ići dole
zeka95

PočaljiNaslov: Re: pomoc oko midi fajlova   Sub Dec 17, 2011 5:52 pm

hvala puno,naucio sam da pustam midi fajlove,inace pocetnik sam pa me svasta zanima,imam samo jedan problem. Kad ubacim floppy neke midi fajlove nece da ocita,pise mi "Disk error!" . Pretpostavljam da je do flopija al nisam siguran..to mi se i ranije desavalo kad nije hteo da mi ocita neke ritmove i boje. Jel se moze to nekako popraviti? Hvala
Nazad na vrh Ići dole
pkpcbn

PočaljiNaslov: Re: pomoc oko midi fajlova   Sub Dec 17, 2011 8:43 pm

zeka95 ::
hvala puno,naucio sam da pustam midi fajlove,inace pocetnik sam pa me svasta zanima,imam samo jedan problem. Kad ubacim floppy neke midi fajlove nece da ocita,pise mi "Disk error!" . Pretpostavljam da je do flopija al nisam siguran..to mi se i ranije desavalo kad nije hteo da mi ocita neke ritmove i boje. Jel se moze to nekako popraviti? Hvala

Kad kažeš neke očita a neke ne onda najvjerovatnije nije do klavijature nego do tih MIDI-fajlova koji neće da se očitaju. Treba onda na kompjuteru da otvoriš disketu i vidiš da li ti što neće da se očitaju, imaju nastavak .mid ili .midi. Npr.-ako stoji lambada.midi ili lambada.midi onda je ok ali ako stoji npr. lambada.jpg e onda je to slika u jpg-formatu i to ne ide. Još jedna opcija je da ti fajlovi koji nemaju nastavak .mid ili .midi, da ih preimenuješ, znači klikni desnim mišem i pritisni komandu "daj novo ime" (ovisno o tome koji operativni sistem imaš i na kojem je jeziku) i onda promijeni nastavak svakog fajla koji nije .mid ili .midi, da bude jedno od ta 2. Možda Ti se pojavi "opomena" na kojoj piše "ako promijeniš nastavak fajla, onda će fajl možda postati neupotrebljiv". Ali Ti ipak klikni OK pa ubaci disketu u klavijaturu da vidiš hoće li onda ti preimenovani fajlovi da se očitaju kao MIDI-fajlovi. Inače 1 disketa prima samo do 1,44 MB znači recimo +/- 30 MIDI-fajlova od +/- 50 kB pojedinačne veličine i moraš da paziš da je ne prenapuniš.
Nazad na vrh Ići dole
zeka95

PočaljiNaslov: Re: pomoc oko midi fajlova   Uto Dec 20, 2011 2:23 pm

hvala na pomoci,izgleda da je ipak do flopija. Nijedan fajl mi nema nastavak .mid ili .midi al svi su u tom formatu i sve sam ih skinuo sa istog sajta (midi-matrix) i neke ocitava lepo neke nece uopste. Prikaze on meni sve fajlove na displeju al nece sve da ih pust,a i neke sto mi je ocitavao vise nece.Gotovo sam siguran da je problem kod flopija,jer inace flopi diskovi su loseg kvaliteta,bilo bi lepo da imam usb na klavijaturi Very Happy s obzirom da je yamaha psr 1100 proizvedena 2006 (kolko ja znam) mogli su joj ugraditi usb al sta je tu je..Jel moze nekako da se taj flopi za klavijaturu promeni u usb? Nekako da se zameni ili nekako drugacije,ne znam ni ja.
Nazad na vrh Ići dole
pkpcbn

PočaljiNaslov: Re: pomoc oko midi fajlova   Uto Dec 20, 2011 10:57 pm

Ja nisam nažalost električar koji popravlja klavijature ali sam praćenjem na internetu našao da sada neki prave te prelaze / simulatore sa FDD na USB, čak i po pristupačnim cijenama, tako da i starije klavijature koje samo imaju FDD, dobiju USB. Ali bojim se da postoji rizik da kupiš pogrešan model. Također postoji rizik da ako kupiš pravi model, da onda ne uspiješ sam da montiraš na osnovu uputstva koje dođe uz prelaz tako da moraš ići u servis. Vidim Ti si u Rumi i ako tamo nemaš servis onda Ti nije daleko do npr. Beograda - e sad hoće li Te u servisu "opljačkati", ja to ne znam jer ne znam koje su cijene servisa kod vas. U "najgorem" slučaju da prodaš PSR-1100 i da nadoplatiš za najnoviji PSR-A2000 sa USB-om, vidi www.mitrosmusic.com/proizvod/14083-Yamaha-PSR-A2000
Kad je akcija, onda daju "džabe" i proširenje koje sadrži naše ritmove i boje (Balkan voice and style expansion)

A ovaj USB simulator imaš na eBay-u npr. ovdje:
http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-3-5-USB-Simulation-Floppy-Disk-Drive-Emulator-Plus-YAMAHA-KORG-/260918587124?pt=PCC_Drives_Storage_Internal&hash=item3cbff5aef4#ht_3743wt_1139
Nazad na vrh Ići dole
zeka95

PočaljiNaslov: Re: pomoc oko midi fajlova   Sre Dec 21, 2011 11:16 am

Ja sam ovu yamahu psr 1100 uzeo pre mozda 2 meseca i to mi je prva klavijatura,samouk sam ali dosta sam naucio na njoj tako da mi se ne isplati da kupujem neku drugu klavijaturu,a taj usb simulator,jel se to zameni sa ovim FDD ili kako vec? Jel znas mozda koliko bi mi otprilike trebalo novca da to sve uradim,da kupim taj usb simulator i da ga zamenim.
Nazad na vrh Ići dole
zeka95

PočaljiNaslov: Re: pomoc oko midi fajlova   Sre Dec 21, 2011 11:29 am

e citao sam sad neke komentare u vezi tog usb simulatora. Kazu da najveci fajl moze biti 1.44 mb jer toliko iznosi memorija na flopy disku,i koliko sam jos citao to i nije nesto efikasno,al opet malo sam trazio i nasao sam neku drugu stvar. Compact Flash kartica (slika http://www.urimage.net/images/xneFY.jpg). Jel znas nesto o ovome? Hvala na pomoci
Nazad na vrh Ići dole
pkpcbn

PočaljiNaslov: Re: pomoc oko midi fajlova   Čet Dec 22, 2011 1:46 am

jeste, izvadi se FDD i stavi se USB simulator na njegovo mjesto. Ali ostaje dilema da li ćeš moći to sve sam ili ćeš se morati obratiti nekom električaru. Trošak ? Pa na onom linku onaj tip iz Hong Kong-a traži 10 američkih dolara plus 30 za poštarinu. Ja nisam u SRB pa ne znam je li to skupo te da li se na to plaća carina / porez na promet. To da najveći fajl može biti do 1,44 MB je sigurno tačno međutim postoji tu nešto drugo a to je da (mislim ali nisam 100 % siguran): kad staviš USB stick u USB simulator onda imaš mogućnost kreiranja do 99 mapa (foldera), veličine do 1,44 MB po mapi. Znači ako na jednu disketu stane do 30 MIDI-fajlova puta 99 = (do) 2970 MIDI-fajlova koji mogu stati na 1 USB-stick koji naravno mora biti od najmanje 128 MB ili najbolje 256. Znači više nego dovoljnu mjesta na 1 USB-sticku. Naravno ako imaš 10 000 MIDI-fajlova onda Ti treba 3-4 USB sticka da ravnomjerno podijeliš sve MIDI-fajlove.
Kad je CF kartica / card slot u pitanju, to ima već u recimo Rolandu G-70. Ja ga imam ali nisam još stigao da se sasvim upoznam sa njim. Međutim ono što sam stigao da naučim je da on ne prima CF kartice od više od 1 GB. Naravno na 1 GB da stane ogroman broj MIDI-fajlova i to nije problem nego je problem što je teško naći CF kartice od samo 1 GB jer je to za današnje uslove premalo memorije i ne isplati se proizvoditi. Znači možeš kupiti i CF slot ali da tražiš neki koji prima malo veće CF kartice, bez obzira što ih Ti možda nikad nećeš do kraja napuniti nego prosto zato što je lakše naći CF kartice od npr. 16 GB nego 1 GB. Imam također dojam da CF kartice napuštaju tržište i da bi Ti bilo bolje da potražiš SD card slot (ili SDHC) jer to je još uvijek aktuelno. Npr. novi Korg Microarranger koji dolazi u Europu sad u januaru će imati card slot za SD i SDHC.
Nazad na vrh Ići dole
zeka95

PočaljiNaslov: Re: pomoc oko midi fajlova   Čet Dec 22, 2011 9:13 pm

hvala stvarno puno na pomoci,videcu nesto od ovoga da odradim Smile imam jos neko pitanje pa da ne otvaram novu temu. Zanima me posto gledm na youtube pesme neke kako likovi sviraju na klavijaturama,pa sad,ja imam u klavijaturi i na flopiju ritmove i stalno tuce isti ritam, znaci nista se ne menja,a gledam na internetu kako sviraju,ritam se menja kako ide pesma. Kako oni prave te ritmove? Hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
pkpcbn

PočaljiNaslov: Re: pomoc oko midi fajlova   Čet Dec 22, 2011 11:28 pm

pa postoji više mogućnosti:
1. oni sami naprave ritmove na vlastitim klavijaturama gdje se stvari mjenjaju kako je potrebno;
2. uzmu 2 ili više ritmova i stave ih nekako u neku memoriju u klavijaturi tako da pritiskom samo jednog dugmeta mogu da pređu na drugi ritam ("u pola sekunde");
3. skinu džabe sa interneta što im treba ili dobiju od nekoga ili u krajnjem slučaju kupe kod muzičkih studija koji su se specijalizirali da prodaju autentične ritmove baš za određene pjesme tako da zvuči kao original. Primjer takve firme jer ova: www.yumidi.com Ja nisam tamo još ništa kupio pa nemam iskustva. Moram Ti reći da imam osjećaj da nekako najviše materijala (boja, ritmova, MIDI-ja itd.) ima za Korg-a (PA80, PA800 te Triton, TR i sl.). Ima i za Yamahu ali ne tako mnogo kao za Korg-a. Možeš skidati i sa www.yu-midi.org/forum/downloads.php ali mislim da administrator traži donaciju od barem 10 Eura što možeš poslati PayPal-om, prije nego Ti otvori pristup sekciji za skidanje. Pozdrav !
Nazad na vrh Ići dole
pkpcbn

PočaljiNaslov: Re: pomoc oko midi fajlova   Pet Dec 23, 2011 12:16 am

zaboravio sam dodati da se mogu koristiti i MIDI fajlovi pri čemu mislim da klavijaturista isključi neke od kanala unutar MIDI fajla tako da samo ostane ritam-sekcija i on onda ne svira ništa na lijevoj strani. Ali zato desnom rukom svira što hoće. Sigurno može i da sa desne strane ostavi kanal koji svira npr. tercu (tri tona više) a on svira glavni tok ali će zvučati kao da on svira tercu. Malo bolje klavijature mogu puštati i MP3 (npr. Ketron Audya, Korg PA3X) i MP3 Ti je zapravo original pjesma a Ti na Audyji / PA3X direktno potišaš vokal, desnu ruku itd. i sam sviraš (i pjevaš ako hoćeš) što Tebi odgovara. Nisam probao sve te mogućnosti pa ne znam 100 % u detalje.
Nazad na vrh Ići dole
Hungary

Broj poruka: 268
Datum upisa: 19.05.2010

PočaljiNaslov: Re: pomoc oko midi fajlova   Pet Dec 23, 2011 7:47 am

Ja imam jedan program koji sam ode na
svirku uzme lovu a ja doma gledam utakmicu.
Pitam se je li neko mora znat uopće svirat.
O čemu vi pričate o umjetnosti????
Nazad na vrh Ići dole
http://skypi.cheap-forum.com/t384-prodaja-notnog-materijala-hung
Skypi
Admin

Broj poruka: 3553
Datum upisa: 10.02.2009
Godina: 53

PočaljiNaslov: Re: pomoc oko midi fajlova   Pet Dec 23, 2011 9:44 am

Very Happy Novo vreme prijatelju
Sada jedna klavijatura zameni orkestar.
Ljudi se dovijaju na razne nacine da olaksaju sebi
i iskoriste mnogobrojne mogucnosti koje im stoje na raspolaganju.
Ne mogu da zamislim da neko ko ne zna da je svira moze samo pomocu
midi i matrica da radi.Nemoguca misija po meni.
Moze da ubaci po nesto za ispomoc kad ne moze svirati to kako treba ali bas sve
da radi pomocu toga stvarno mi je nezamislivo.
Pored toga sto kompoziciju mora znati narocito pesme jos mora ubosti
veoma brzo ritam i ostalo sto ide uz to.
Prisustvovao sam par puta na takvim svirkama.Pevac pocne a klavijaturista
za 4 takta najvise prati.Desi se i poneki gaf tu ali to vecina ne cuje.

Stvarno ne zavidim kolegama koji sviraju klavijature jer moraju znati kako
staro tako i sve novitete.

Pozdrav i svako dobro svima

zeka95

PočaljiNaslov: Re: pomoc oko midi fajlova   Pet Dec 23, 2011 10:58 am

hvala svima na odgovoru. @Hungary ja sam 95. godiste i uzeo sam ovu yamahu pre manje od 2 meseca,a pre toga nemam nikakvo iskustvo sa klavijaturama,samouk sam i brzo mi ide,inace sviram tamburu (basprim) oko 4 godine..ovo u vezi midi fajlova me cisto onako zanimalo da vidim kako to sve funkcionise,jos proucavam klavijaturu,nisam se u potpunosti navikao,ako jednog dana i budem svirao negde naravno da necu pustati midi fajlove jer volim da sviram. pozdrav svima Wink
Nazad na vrh Ići dole
pkpcbn

PočaljiNaslov: Re: pomoc oko midi fajlova   Sub Dec 24, 2011 12:20 am

pa nisu baš MIDI, MP3 i ostali fajlovi tako loša stvar. Barem tako krave kažu jer su im ovi fajlovi spasili život. Naime, prije 20 i više godina čovjek je morao prodati kravu da snimi ploču a danas samo skine MIDI / MP3 fajlove džabe sa interneta i - krava spašena !!! santa
Nazad na vrh Ići dole

pomoc oko midi fajlova

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
NOTNI ZAPISI ::  ::  :: -