NOTNI ZAPISI
NOTNI ZAPISI

NOTNI ZAPISI

PrijemPrijem  PortalPortal  GalerijaGalerija  FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  
Traži

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga
Similar topics
Zadnje teme
» Trazim note pesme
Danas u 6:44 pm od pkpcbn

» Trazim note od Narodnih kola i Instrumentala
Juče u 5:37 pm od emir92

» Forspili i akordi
Juče u 3:27 pm od emir92

» pitanje
Čet Dec 01, 2016 9:05 pm od Skypi

» Rusija
Sre Nov 30, 2016 9:26 am od Skypi

» notni zapisi iskenirani ili obrađeni od kolega
Sre Nov 30, 2016 12:38 am od Skypi

» MUZIKA ZA HARMONIKU
Uto Nov 29, 2016 9:09 am od Skypi

» milanm - notni zapisi
Pon Nov 28, 2016 3:43 pm od pkpcbn

» Trazim note -Pesme za decu
Pet Nov 25, 2016 9:52 am od emir92

Navigacija
 Portal
 Indeks
 Lista članova
 FAQ - Često Postavljana Pitanja
 Traži
Forum
Affiliates
free forum

Share | 

milanm - notni zapisi

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
pkpcbn

Broj poruka : 326
Datum upisa : 26.07.2011

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Pon Nov 28, 2016 3:43 pm

milanm ::
Često slušam snimak Mire Vasiljević "Duni mi duni lađane". Pregledao sam svoju zbirku nota i nisam našao njen notni zapis, pa sam pokušao da ga napravim. Možda je nekad zapis ove pesme i bio na forumu, pa mi je promakao. Što kažu "Od viška glava ne boli", (osim ako je taj višak baš loše odrađen). U svakom slučaju evo mog pokušaja:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pozdrav od taze penzionera i još friškijeg četvorostrukog dede.

čestitke za penziju i četvero unučadi  cheers
Nazad na vrh Ići dole
milanm

Broj poruka : 192
Datum upisa : 19.02.2009
Godina : 65

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Pon Nov 28, 2016 3:21 pm

Često slušam snimak Mire Vasiljević "Duni mi duni lađane". Pregledao sam svoju zbirku nota i nisam našao njen notni zapis, pa sam pokušao da ga napravim. Možda je nekad zapis ove pesme i bio na forumu, pa mi je promakao. Što kažu "Od viška glava ne boli", (osim ako je taj višak baš loše odrađen). U svakom slučaju evo mog pokušaja:

Pozdrav od taze penzionera i još friškijeg četvorostrukog dede.
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Čet Nov 03, 2016 7:55 pm

Skoro sam postavio zapis pesme "Ima jedan becar stari" u izvođenju Čede Markovića. Današnji prilog je o još jednom bećaru, ovoga puta o njemu peva Cune Gojković. Izgleda da Cunetov "Bećar" ima manje sreće u životu od Čedinog.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Pon Sep 19, 2016 6:53 pm

Na Youtube sam nabasao na jedan snimak stare vranjanske pesme "Jordanke mori, Jordabnke" u izvođenju Gordane Lazarević:

Evo pokušaja da napravim notni zapis ove pesme:

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Ned Avg 14, 2016 7:55 am

Juče sam postavio zapis pesme "Ima jedan bećar stari" i zamolio za korekcije u harmoniji. Veoma brzo mi je kolega emir92 poslao ispravku foršpila i harmonije. Da bi i svi ostali kojima se ova pesma dopala imali potpuno zadovljstvo, postavljam Emirovu ispravku:

Sa ovim dodatnim akordima pesma dobija na lepoti i punoći zvuka. Veliko hvala Emire na ovom prilogu, kao i na svim ostalim prilozima koje nesebično deliš na forumu.
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Sub Avg 13, 2016 10:13 am

Navikao sam da Čedu Markovića slušam u pesmama iz Vranja, Kosova, Makedonije (uopšte iz južnih krajeva), kao i u odabranim novokomponovanim pesmama. Preturajući po hard disku na računaru, našao sam jedan njegov snimak koji mi je nekako promakao. Snimak je sa festivala "Vojvođanske zlatne žice 2007". Reč je o pesmi "Ima jedan bećar stari".  Pesma mi se dopala, a za Čedu šta da vam kažem; majstor ostaje majstor, bilo gde (u koji kraj) da ga bacite, on se dočeka na noge.
Pokušao sam da napravim i notni zapis ove pesme, pa evo kako bi to moglo da bude:

Nisam proveravao da li na jutjubu postoji ovaj snimak, pa sam ga zato zapakovao zajedno sa notnim zapisom. U notnom zapisu sam harmoniju dao u najjednostavnijem obliku. Čini mi sa da tu postoje još neki akordi, ali moje znanje teorije i tvrde uši mi nisu omogućili da ih prepoznam. Bio bih zahvalan da neko da kompletnu harmoniju za ovaj zapis.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Pon Jul 11, 2016 6:42 pm

U emisiji Radio televizije Vojvodine "Neka pesma kaže" pre par meseci je gostovala Anđelka Govedarović i pored ostalih pesama je otpevala i pesmu "Mila nano blago meni". Ova pesma je poznata i pod imenom "Žuti šećer" (početak refrena). Na Youtube-u sam pronašao nekoliko snimaka ove pesme, ali mi se posebno dopao snimak u kome Anđelku na harmonici prati legendarna Radojka Živković, koja je i autor ove pesme. Kako nemam notni zapis ove pesme, pokušao sam da ga napravim prema pomenutom snimku:

Pored notnog zapisa ovde sam dao i video zapis (mp4), da se ne bi mučili oko njegovog nalaženja. Jeste da kvalitet videa nije naročit (snimak sa TV programa), ali po meni sadržaj zaslužuje svaku pažnju.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Sre Jun 15, 2016 3:19 pm

Juče sam postavio zapis pesme "Stani, stani zoro" bez foršpila i zamolio da neko zapiše i foršpil. Ekspresno se javio Emir sa svojim zapisom foršpila:

"Stani stani zoro Ana Bekuta (Foršpil)

sendspace.com 4kw496

P.S.
Kolega milanm,evo po meni kako bi izgledao foršpil pjesme,A sada je tebi od volje ili da ga prepišeš u svom programu i kompletiraš pjesmu ili ostaviš kao dva zapisa.

Pozzzz...."

Zahvaljujem Emiru na brzoj reakciji, pa evo da kompletiram zapis pesme:

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Uto Jun 14, 2016 4:47 pm

Skoro je u emisiji RTS-a "Ide Mile" gost bila Ana Bekuta i tada me je podsetila na jednu staru pesmu iz 1989. Reč je o pesmi "Stani, stani zoro". Evo pokušaja da zapišem note za ovu pesmu:

Zapis je prema snimku sa Youtube:

Primetićete da nisam zapisao foršpil. Posle dosta pokušaja morao sam da priznam da je on za mene ipak bio prekrupan zalogaj. Sve što sam postigao je da to samo liči na foršpil, pa nebih to i postavljao. Molim one vičnije zapisivanju od mene (emir92, Skypi, ...) da se potrude i zapišu foršpil, kako bi se kompletirao zapis ove pesme. Naravno, ako ima grešaka i u samoj pesmi, ispravke su dobrodošle.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Sub Maj 14, 2016 11:01 pm

Skoro sam posle dužeg vremena čuo pesmu "Verenica" koju je snimio Bora Drljača početkom sedamdesetih godina prošlog veka. Kako među notama koje imam nisam našao ovu pesmu, pokušao sam da je zapišem. Evo kako bi to moglo da izgleda:

Po savetu našeg domaćina na forumu Skypija nisam postavio mp3 snimak ove pesme, ali da bi onima koji su zainteresovani olakšao traženje evo adrese na Youtube:

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Skypi
Admin

Broj poruka : 4198
Datum upisa : 10.02.2009
Godina : 55

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Sub Apr 23, 2016 10:17 am

Hvala Milane
Mislim da je suvisno da postavljas i mp3 tj. audio.
Note su sasvim dovoljne.Nas koje zanima lako cemo naci!?
Ima dosta snimaka te predivne pesme.
Tekst: Nedović Dragiša
Muzika: Miodrag Todorović Krnjevac
YouTube: Predrag Gojković Cune — Ja posadih jednu ružu belu
YouTube: Dušanka Labor — Ja posadih jednu ružu belu
YouTube: Sonja Perišić — Ja posadih jednu ružu belu
youtube: Andrija Era Ojdanic
Anica Jocic

milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Sub Apr 23, 2016 12:15 am

Postavljam još jednu staru pesmu koju je pre oko pola veka napisao Mija Krnjevac. Reč je o pesmi "Ja posadih jednu ružu belu". Našao sam snimak Anice Jocić i prema njemu napravio zapis:

Verujem da dobar deo forumaša nije do sada čuo ovu pesmu i nadam se da će se i njima dopasti.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Sub Apr 02, 2016 7:03 am

Skoro sam na YouTubeu našao jedan video u kome Merima Njegomir i Cune Gojković pevaju par izvornih narodnih pesama (Oj devojče Piroćanče, Lepe li su nano Gružanke devojke i Oj Coko, Coko). Sudeći po njihovom izgledu, snimak je od pre bar dvadesetak godina, a pesme su još mnogo, mnogo starije ...
Pre tri godine (vidi nekoliko priloga ispod) sam pomenuo video Merime i Cuneta i postavio zapis pesme "Oj Coko,Coko". Još ranije, pre nego što sam naišao na ovaj video, sam postavio i zapis pesme "Lepe li su nano Gružanke devojke". U ovoj u živo otpevanoj pesmi veoma mi se dopao foršpil između prve i druge strofe, pa sam rešio da ga zapišem. Radi kompletnosti sam zapisao i foršpil između druge i treće strofe. Evo šta je od toga ispalo:

Pošto verovatno ima grešaka u ovim zapisima, bilo bi lepo da neko ko je veštiji od mene da ispravke. Unapred hvala.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Sre Mar 23, 2016 6:11 am

Evo još jedne pesme iz južnih krajeva. Reč je o pesmi "Ne plači Stano mori". U poslednje vreme sam je čuo nekoliko puta na programima radija i televizije i daj Bože da je to znak da se vraća stara, prava narodna pesma. Zapis sam napravio prema snimku Milice Milisavljević Dugalić:

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Sre Mar 09, 2016 7:06 am

dboro ::
Pozdrav!
Znam da mozda remetim pravila foruma (unaprijed se izvinjavam) ali bih molio gosp. milanm ako moze da obnovi svoje stare linkove od prije nekoliko godina. Hvala!
Pošto su izgleda svi stari linkovi istekli, a kako patim od hroničnog nedostatka vremena, nema šanse da obnavljam svaki link zasebno, skupio sam, nadam se sve svoje stare zapise u jedan zip fajli evo ovde ga postavljam:

Kada se anzipuje (raspakuje) ovaj fajl, dobijaju se svi notni zapisi pojedinačno.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Ned Mar 06, 2016 7:36 am

Prošlo je skoro 3 godine od kako se nisam pojavio na forumu i nisam pokušao da zapišem neku od starih pesama koju volim. Evo pokušaja da se zapiše pesma "Što gu nema Cveta" prema izvođenju starog majstora Čede Markovića:

Pošto sam za ove tri godine sigurno malo muzički zarđao, eventualne ispravke su dobrodošle.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Pet Mar 22, 2013 11:05 am

Skoro sam na YouTubeu našao jedan video u kome Merima Njegomir i Cune Gojković pevaju par izvornih narodnih pesama (Oj devojče Piroćanče, Lepe li su nano Gružanke devojke i Oj Coko, Coko). Sudeći po njihovom izgledu, snimak je od pre bar dvadesetak godina, a pesme su još mnogo, mnogo starije. Za jednu od njih (Oj Coko, Coko), bar koliko ja znam, nije bilo notnog zapisa na forumu, pa ga zato sada postavljam:

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Sre Jan 23, 2013 10:10 am

Za vreme jednog od januarskih praznika, na koliko se sećam BN televiziji, sam čuo i video Rašu Pavlovića kako peva staru i zaboravljenu pesmu "Pozdravi je sunce milo". Malo sam pretražio svoj hard disk i našao, mislim originalnu verziju ove pesme, koju je otpevao Safet Isović. Ovo je moj pokušaj da zapišem ovu lepu pesmu:

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Sre Dec 26, 2012 8:21 am

Posle male pauze evo još jedne pesme posvećene mojoj zavičajnoj reci Moravi. Pesmu je snimio Radiša Urošević, a zove se "Morava se utišala":

Ova prilično nostalgična pesma (Eh, stara dobra vremena kojih više nema!) ima i par nesvakidašnjih melodijskih rešenja, na primer, celostepena modulacija na prelazu iz strofe u refren (iz G dura u A dur).

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Sub Dec 08, 2012 8:43 am

Kopajući po internetu u potrazi za starim dobrim pesmama naišao sam na jedan (za mene) pravi biser. Pesma je "Studena me kiša šiba" u izvođenju Mile Matić, zvezde Skadarlijskih restorana šezdesetih godina prošlog veka. Evo notnog i mp3 zapisa ove pesme:

Ovu pesmu sam do sada znao samo u izvođenju Slavka Perovića. I ako su ove dve verzije melodijski dosta slične, ipak je utisak posle slušanja veoma različit. Meni se mnogo više sviđa verzija Mile Matić. Da bi i vi mogli da uporedite ove dve verzije, kao dodatak današnjem prilogu postavljam i notni i mp3 zapis verzije Slavka Perovića:

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Sub Nov 24, 2012 7:45 am

Mislim da sam ranije napomenuo da mi je najdraža pevačica Merima Njegomir. Ona ima puno snimaka lepih, izvornih pesama iz skoro svih EX YU krajeva, a i šire (naročito Rusija, pa čak i Kina). Pored izvornih pesama snima i odabrane novokomponovane pesme. Jedna od takvih je i "Lepi Rade". Ona je manje poznata od "Ivanovih korita", "Zbog tebe" i ostalih, pa zato evo njenog notnog i mp3 zapisa:

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Čet Nov 15, 2012 11:00 am

Evo još jedne pesme Mirosava Ilića koja je u sličnom fazonu kao i "Moravsko predvečerje", a koju sam prošle nedelje postavio u temi Miroslav Ilic - note. Ovog puta je pesma "Oj Moravo zelena dolamo".

Obično pri zapisivanju pesama najviše problema imam kod foršpila (ako je malo brži). Ovog puta foršpil i refren pesme sam brzo i relativno lako zapisao (što ne znači da i u njima nema neka greška), ali sam se prilično namučio oko strofe koja je u rubatu. Možda bi bilo lakše da sam za produženje nekih nota koristio koronu (fermatu). Posle eventualnih ispravki ovog zapisa, on bi mogao biti prebačen u temu Miroslav Ilic - note.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Sre Okt 31, 2012 12:21 pm

Evo još jedne stare i dobre pesme. To je "Zarasle su staze ove". Izabrao sam snimak Dušice Bilkić, po meni je to praznik za uši.

Foršpil nisam zapisao jer je praktično identičan refrenu pesme, samo delimično se svira sa stakatom.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Sub Okt 13, 2012 1:12 pm

Skypi ::
Very Happy Mislim da prijatelju Milanu nece smetati kad se konstruktivno ucestvuje u njegovoj temi.
...

Naravno da mi ne smeta kada neko u ovu temu doda svoj zapis neke lepe, stare pesme. Čak šta više, to me baš raduje i mogu reći da mi je žao što osim Skypija, profesora Hungaryja i enverra nema još nekoga ko bi se uključio.

Danas postavljam zapis jedne od pesama koja sigurno spada u grupu onih kojima je ova tema namenjena, dakle stare, dobre pesme. Reč je o pesmi "Okreni glavu Milice" iz repertoara Dobrivoja Topalovića:

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Skypi
Admin

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Sre Okt 03, 2012 7:56 am

Very Happy Mislim da prijatelju Milanu nece smetati kad se konstruktivno ucestvuje u njegovoj temi.
Siguran sam da mu nece smetati ni ova ppesma.
Sedam godina srece
- Dusica i Nedja Bilkic -

[You must be registered and logged in to see this image.]

Skypi
Admin

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Pon Okt 01, 2012 2:46 pm

Very Happy Hvala Milane na jos jednom zapisu skoro
zaboravljene pesme i pevacice.
Hvala i prijatelju Hungaryju na priblizavanju zapisa originalu
jer Milan (kao i ja) zapisuje vecinom onako kako zna pesmu.

E i ja sam listajuci neke notanke otkrio jednu staru zaboravljenu
pesmu a i pevaca.Zapisao sam polustepen vise nego sto zvuci.

Dalmatinko mila moja - Caslav Djokovic

Poslednji izmenio Skypi dana Pon Okt 01, 2012 7:53 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://ansamblsik.gooforum.com/
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Pon Okt 01, 2012 9:53 am

Evo još jedne pesme koju je svojevremeno snimila Zorica Grba. Kao i u pesmi iz mog prošlog priloga, opet je u glavnoj ulozi jedna voćka. Prošli put je to bila šljiva, a sada je to jabuka (doduše samo u čvrstom stanju):

Pozdrav

Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Sub Sep 15, 2012 6:24 am

Evo jedne stare pesme iz koje se da i nešto naučiti. Pesma je "Moga Mila pogodila šljiva", a snimila je Zorica Grba.

Ono što se iz ove pesme može naučiti je da je šljiva u tečnom stanju opasnija od šljive u čvrstom stanju. Neko će se sa ovim složiti, a neko neće. Što se mene tiče, volim šljivu u oba ova stanja, ali šta mogu kad je šljiva u čvrstom stanju dostupna samo u 2 - 3 letnja meseca, dok je u tečnom stanju raspoloživa tokom cele godine.

Ajd` živeli!
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Sre Sep 05, 2012 7:00 am

Čini mi se da skoro nismo imali zapis neke pesme koju je snimio Tozovac, pa zato evo jedne stare:

Mislim da je foršpil za ovu pesmu daleko najbrži od svih foršpila koje sam pokušao da zapišem, tako da i pored softverskog usporavanja pri slušanju verovatno ima nekih grešaka. Očekujem ispravke.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Pon Avg 20, 2012 6:20 am

Pesma "Ide lola iz Indjije" u izvođenju Vere Ivković je bila veoma popularna sedamdesetih godina prošlog veka. Žanrovski spada u istu grupu sa pesmom "Veli meni moj komšija Steva" iz mog prethodnog priloga.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Sub Avg 11, 2012 6:52 am

Još jedan stari i veliki hit.
Anđelka Govedarović: "Veli meni moj komšija Steva"

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Ned Jul 29, 2012 6:42 am

Evo još jene pesme iz grupe starih, dobrih i u ono vreme popularnih.

"Aj ja sam šećer" Mira Vasiljević

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Pon Jul 16, 2012 7:59 am

Dušica Bilkić je davno, davno, snimilča pesmu "Jorgovan". Pošto je po meni ovo veoma lepa pesma, evo njenog notnog i mp3 zapisa. Možda će se nekom od mlađarije koji ovu pesmu verovatrno nisu nikad ni čuli ipak dopasti i navesti ih da malo slušaju i stare, dobre pesme.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Ned Jul 08, 2012 1:07 pm

Danas postavljam zapis pesme "Nedaleko od reke Rasine". Mislim da je najpoznatija verzija ove pesme ona koju je snimila Snežana Đurišić, pa sam zato nju koristio pri pravljenju zapisa.

Nadam se da će bar Čarapani (Kruševljani) biti zadovoljni podsećanjem na ovu lepu pesmu.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Pon Jul 02, 2012 1:01 pm

Pošto je sada vreme žetve, evo notnog i mp3 zapisa jedne "žetelačke" pesme. Reč je o pesmi "Jarko sunce odskočilo" koju je pored ostalih snimila i Lepa Lukić:

Pesmu posvećujem svim onima koji u ove vrele dane provode vreme u kabinama kombajna i traktora, da bi mi ostali mogli da imamo brašna, hleba i ostalih đakonija koje se od tog brašna prave.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Sub Jun 23, 2012 1:45 pm

U ovoj temi postavljam zapise starih dobrih (i po nekad malo manje starih) pesama koje volim. Jedna od takvih pesama je i "Što si Leno na golemo". Od devet snimaka raznih pevača koje imam, izabrao sam malo poznat snimak Dragice Nestorović Popović:

Nadam se da mi nećete zameriti što sam pri izboru ove pesme bio još više ličan nego do sada. Pored toga što je ova pesma po meni prelepa, ima još jedan bitan razlog. U prošli utorak se rodila jedna Lena, a ja sam postao deda.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Pon Jun 18, 2012 2:38 pm

... je snimila Lepa Lukić, a napisao ju je, kao i mnoge druge Lepine hitove, Petar Tanasijević ...

Kao potvrdu konstatcije iz jednog od mojih prethodnih priloga, danas postavljam još jednu Lepinu pesmu čiji je autor Petar Tanasijević. Reč je o pesmi "Šaran ćilim vijugama" :

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Ned Jun 10, 2012 7:45 am

hrmnk ::
Pozdrav Milane i ne brini. Prvo se ti dobro oporavi a za sve drugo ima vremena. Prvo je zdravlje a tebi će ga bog dati jer si ga tisuću puta zaslužio

Prvo veliko hvala prijatelju hrmnk na lepim rečima i željama. Obećao sam zapis pesme "Lijepa Jelka", ali me je profesor Hungary preduhitrio i postavio svoj zapis. Hvala mu. Ovom zapisu se ne može ništa ni dodati ni oduzeti. Zato sam pogledao "Spisak pesama za koje nema nota" i u njemu pronašao pesmu "Poleti golube moj" sa kojom je polovinom šezdesetih godina prošlog veka (ako se ne varam baš 1965.god.) Gvozden Radičević postigao veliki uspeh. Da bi se strariji forumaši prisetili ove pesme, a mlađi možda prvi put čuli, evo prvo audio snimka:

Pored pesme koja je po meni vrlo lepa, posebno mi se dopada aranžnam sa frulom koja lepo boji celu pesmu.

Evo i mog pokušaja notnog zapisivanja ove pesme:

Poleti golube moj

Pošto mi je još uvek ograničeno vreme za rad na računaru, pa čak ni harmoniku ne smem duže da razvlačim, u ovom zapisu nije bilo finog peglanja (doterivanja), pa su verovatne greške naročito u foršpilu, a i nisu dodati oni lepi prelazi između pojedinih delova. Očekujem ispravke i dopune.

Pozdrav

Septembra prošle godine sam postavio citirani prilog. Pre nekoliko dana mi je naš kolega enverr poslao svoj zapis dela ove pesme kojim je ispravio neke moje greške u foršpilu i prvom delu ove pesme (do dela u rubatu), na čemu sam mu veoma zahvalan. Ponovo sam zapisao ovu pesmu sa enverr-ovim ispravkama, pa pošto mislim da je ovo jedna od najlepših novokomponovanih narodnih pesama, postavljam je ovde, kako bi bila svima na raspolagannju:

Napomena: Ja imam mp3 ove pesme koji je u F# duru. Enverr je svoj zapis napisao u F duru, pa sam zato i celu pesmu transponovao u Fdur.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Ned Jun 03, 2012 6:35 am

Pošto nam je skoro ceo maj bio kišovit, evo jedne stare pesme koja je u skladu sa takvim vremenskim prilikama. Reč je o pesmi "Kiša pada, trava raste". Pevalo ju je dosta pevača, a ja sam izabrao snimak Vasilije Radojčić:

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Ned Maj 27, 2012 6:44 am

Pre skoro godinu dana je naš domaćin Skypi u temi "Forspili i akordi" postavio foršpil pesme "Ja sam rođen u Srbiji brale" koju je snimio Dobrivoje Topalović. Pokušao sam da ovaj zapis kompletiram i sa nedostajućim delom (samom pesmom), pa evo onoga što je na kraju ispalo:

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Ned Maj 20, 2012 7:09 am

Danas postavljam zapis stare pesme sa Kosova "Pošla je Jana u vinograda". Zapis je prema snimku Jordana Nikolića, jednog od najboljih interpretatora izvornog narodnog melosa sa Kosova i Metohije.

Pozdrav

Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Ned Maj 13, 2012 11:06 am

U prethodnom mom prilogu je bila pesma o malo neuspešnoj pastirici (pogubila je ovce), a danas je opet pesma o jednoj drugoj pastirici, koja je izgleda imala više uspeha. Pesmu "Odrasla sam ovce čuvajući" je snimila Lepa Lukić, a napisao ju je, kao i mnoge druge Lepine hitove, Petar Tanasijević.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Ned Maj 06, 2012 5:44 am

Evo jedne stare pesme o pomalo nemarnoj pastirici koja je izgubila svoje ovce (ne zna se da li celo stado ili samo deo). Pesmu "Čuvam ovce pa sam pogubila" je snimila Vera Ivković:

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Pon Apr 30, 2012 6:35 am

Na forumu je do sada postavljeno nekoliko knjiga i više zbirki sa pesmama iz Makedonije. Koliko sam video u njima nema zapisa pesme "Šekerna", što me prilično čudi, pošto je pesma i lepa i poznata. Zato evo zapisa radjenog prema snimku dueta Selimova - Želčeski:

Za razliku od dobrog dela pesama iz Makedonije koje koriste neparne taktove (7/8, 9/8 ...), ova je sa parnim taktovima.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Ned Apr 22, 2012 6:56 am

Evo jednog snimka Radmile Dimić iz 1964. godine. Našao sam ga na YouTube-u. Pesma se zove "Koliko te dragi volim" a napisao ju je Vitomir Životić na tekst Zorana Obradovića. Ploču je izdao Jugoton (Jugoton – EPY-3144). Sve ove podatke sam našao tražeći kompletan tekst pesme, jer kako će te na snimku zapaziti, u trećoj strofi nedostaje prvi deo. Verovatno je ploča sa koje je snimak postavljen na Youtube tu preskakla, pa je taj deo isečen.

Ako neko ima ovu ploču, ili se bolje snalazi u pretraživanju na internetu od mene, bilo bi lepo da pomogne u kompletiranju ovog snimka i zapisa.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Skypi
Admin

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Uto Apr 17, 2012 10:02 pm

Hvala Milane za ove stare pesme koje otrzes od zaborava.
P.S.Prelistvajuci jednu staru notnu svesku naidjem na ovu pesmu
pa sam je prepisao.Nisam je nasao u ovim zbirkama koje imamo.
Mozda je tebi poznata.
Duni vetre malo jace
Jedini snimak koji pronadjoh.

milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Uto Apr 17, 2012 9:36 am

Evo zapisa pesme "Šumadija u jesenje dane" koju je snimila Mira Vasiljević sa pevačkom grupom Đerdan. U Đerdanu je ona odšklovala popriličan broj mladih pevačica.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Ned Apr 08, 2012 7:40 am

Današnji prilog bi mogao da nosi naslov:

"Jedna pesma na dva načina"

Pesma "P(j)evaj mi p(j)evaj sokole"se peva u raznim delovima bivše Juge. Ovde postavljam dve verzije. Jedna je od Slavonskih lola, a druga od Tozovca:

Sama pesma je melodijski prilično jednostavna, pa mi se možda zato više sviđa verzija Slavonskih lola, koji su je učinili malo raznovrsnijom. Kod njih se treći takt malo razlikuje od prvog (kod Tozovčeve verzije ova dva takta su istovetna). Takođe u petom taktu melodija ide do šestog stupnja korišćene lestvice (G dur), pa se dobija veće tonski raspon nego kod Toziovca.
Ono što me je posebno zainteresovalo kod verzije Slavonskih lola je to što posle strofe (dela pesme sa rečima) dolazimo do foršpila tako što se spuštamo za kvartu na niže, odnosno iz G dura prelazimo u D dur. Često se sreće obrnuti slučaj, da je foršpil između dve strofe za kvartu viši. Spuštanje foršpila na niže je izgleda mnogo ređe i ja se stvarno ne sećam da li sam nekada ranije to čuo. Pošto su foršpili u obe varijante skoro istovetni melodiji pesme, nisam ih posebno zapisivao. Zapisao sam i ukrase onako kako ih ja sviram. Možda ih je malo više nego što treba, pa bih voleo da pročitam i neki komentar o tome.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Ned Apr 01, 2012 7:28 am

Pre nedelju dana se navršilo šest meseci (pola godine) od kada je ljubitelje dobre pesme i dobrog pevanja napustila Vasilija Radojčić. I ako ona više nije sa nama, ostale su njene mnogobrojne pesme koje će, siguran sam, još dugo pričinjavati zadovoljstvo svima koji ih slušaju. U ovoj temi sam već ranije postavio notne zapise njene dve pesme ("Zašto pitaš kolko mi je leta" i "Ruke bele, ruke željne"), a danas postavljam zapis pesme "Šta ću majko, šta ću":

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
milanm

PočaljiNaslov: Re: milanm - notni zapisi   Ned Mar 25, 2012 7:27 am

Još jedna stara pesma iz repertoara dueta Milošević - Aleksić:

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole